نحوه برطرف همپوشانی های بیمه دارندگان 2 یا چند دفترچه

به گزارش چاپ گرافیکی، مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح جزئیات برطرف همپوشانی های بیمه ای برای افراد دارای دو یا چند دفترچه بیمه درمان را تشریح کرد.

نحوه برطرف همپوشانی های بیمه دارندگان 2 یا چند دفترچه

دکتر امیر نوروزی در گفت وگو با چاپ گرافیکی، درباره برطرف همپوشانی های بیمه ای شرح داد و در این باره اظهار کرد: برطرف همپوشانی های بیمه ای چندین سال است که مطرح شده و در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: تعاملاتی با سازمان بیمه گر اصلی تامین اجتماعی و بیمه سلامت داریم و به صورت دوره ای اطلاعات مان را به اشتراک می گذاریم و به آنهایی که همپوشانی دارند پیغام می دهیم.

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه این افراد دو دسته هستند یا سرپرست و بیمه شده اجباری اند و یا تحت تکفل اند و در انتخاب اینکه کدام دفترچه را داشته باشند، مخیر هستند گفت: به عنوان مثال فرزند بیمه شده که دفترچه ما را دارد و خودش جای دیگری شاغل است و دفترچه تامین اجتماعی را دارد مخیر است بسته به نیازش تصمیم گیری نموده و یکی از دفترچه ها را انتخاب کند.

وی اضافه کرد: تقریبا بیشتر افراد تمایل دارند دفاتر دیگر را ابطال نمایند و تحت پوشش ما باشند زیرا پوشش خدمات مطلوب تر است.

نوروزی ادامه داد: یا مثلا خانمی همسر یک فرد نیروی مسلح و خودش هم فرهنگی است، این فرد اگر بخواهد دفترچه بیمه سلامتش را ابطال کند دچار مشکل بیمه ای می گردد و علیرغم میل باطنی اش ناچار است دفترچه ما را ابطال کند.

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اطلاعات ماه به ماه بروز رسانی می گردد لذا ممکن است یک ماه هزار مورد و ماه بعد 400 مورد اطلاعات متغیر داشته باشیم در پاسخ به اینکه آیا برای کسانی که از این کار سر باز می زنند محدودیت ها و جرائمی اعمال می گردد؟ گفت: این موارد طبق قوانین تعیین شده اند.

وی اضافه کرد: این افراد باید از دو جا حق بیمه بپردازند که بار اقتصادی برایشان دارد اما از آن سو یارانه ای که دولت می دهد مغفول واقع می گردد که در جرایمشان درنظر گرفته می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نحوه برطرف همپوشانی های بیمه دارندگان 2 یا چند دفترچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برطرف همپوشانی های بیمه دارندگان 2 یا چند دفترچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید