فیس بوک در یک قدمی تجزیه اینستاگرام و واتس اپ

به گزارش چاپ گرافیکی به نقل از رویترز، درحالیکه کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و تعداد زیادی از ایالات این کشور از فیس بوک شکایت نموده اند، احتمال تجزیه این شرکت قوت گرفته است.

فیس بوک در یک قدمی تجزیه اینستاگرام و واتس اپ

روز چهارشنبه هفته گذشته 2 شکایت جدید علیه فیس بوک ثبت شد.

این شکایات از پشتیبانی احزاب دموکرات و جمهوری خواه برخوردار هستند و خواستار پاسخگویی این شرکت درباره روش های کسب وکارش هستند. این امر یک نقطه توافق نادر بین دولت ترامپ و نمایندگان دموکرات است که بعضی از آنها از تجزیه گوگل و فیس بوک نیز حمایت می نمایند.

در شکایاتی که روز چهارشنبه ثبت شده اند؛ فیس بوک متهم است شرکت های رقیب خود را می خرد و به طور خاص روی خرید اینستاگرام(به قیمت یک میلیارد دلار در 2012) و واتس اپ(19 میلیارد دلار در 2014) تاکید شده است.

قانونگذاران فدرال و ایالتی در آمریکا معتقدند این عملیات های ادغام باید فسخ شوند. چنین اقدامی احتمالا سرآغاز یک چالش حقوقی بلند مدت است زیرا کمیسیون فدرال تجارت آمریکا(FTC) سال ها قبل آنها را تایید نموده بود.

لتیسیا جیمز دادستان ایالت نیویورک به نمایندگی از 46 ایالت آمریکا در این باره می گوید: فیس بوک حدود یک دهه از سلطه و قدرت انحصار خود در بازار استفاده نموده تا رقبای کوچکترش را خرد کند و رقابت را از میان ببرد. تمام این موارد به ضرر کاربران هستند.

به گفته جیمز، فیس بوک شرکت های رقیبش را قبل از آن خریده که به تهدیدی برای سلطه اش بر بازار تبدیل شوند.

جنیفر نیوستد مشاور فیس بوک نیز در این باره گفت: قوانین آنتی تراست(ضدانحصار) برای مجازات شرکت های پیروز به وجود نیامده اند. همچنین به گفته او واتس اپ و اینستاگرام پس از سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری فیس بوک در اپلیکیشن های در حال رشد به پیروزیت دست یافتند.

نیوستد در این باره اضافه کرد: دولت اکنون خواستار انجام دوباره معاملات است و با این اقدام به کسب و کارهای آمریکایی هشدار می دهد هیچ فروشی نهایی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیس بوک در یک قدمی تجزیه اینستاگرام و واتس اپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک در یک قدمی تجزیه اینستاگرام و واتس اپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید